Načítám :-)

Výchozí vzhled

Černá a bílá zatím jen pokus, pokud se ti líbí, napiš.

10:30 Host čte článek Google Earth v. 4 a 5
10:30 Host čte článek Cool hlášky a motta
10:30 Host čte článek Logická olympiáda 2010
10:30 Host čte článek Volkswagen Maraton Praha
10:30 Host čte článek Téma týdne „Brigáda “
10:29 Host čte článek Velmi nepravidelný cyklus
10:29 Host čte článek Je to beznadějné?
10:28 Host čte článek PHOTOSHOP 7 III.

Jak najít tu pravou kamarádku?

Ahojda, já bych chtěla poradit s rodiči a s kamarády! Tak nejdřív kamarádky: prostě mám nějakou kamarádku a ona mě pak zradí a jde k někomu jinému a vytkne mi něco, co jsem neudělala asi kvůli tomu, že se mnou nechce kamarádit.
Teďka rodiče: mamka mi řekla, že jestli budu mít horší známky, než dvojku, tak že budu mít zákaz na počítač, ona to nechápe, že já to na samé jedničky nezvládnu! A jsem z toho hodně smutná! Terezka (12)


Ahoj Terezko,

líbí se mi tvé přání - sen, umět čarovat. To bych si přála také. Na druhou stranu by bylo najednou vše až příliš snadné a nevím, zda by mne to bavilo.

Najít tu pravou kamarádku není snadné. Věř, že to je problém, který trápí mnoho dívek, i kluků, nevyjímaje dospělé. Přátelství se buduje velmi dlouho. Nefunguje to tak, že si s nějakou dívkou vyměníš důvěrnou informaci a už jste nejlepší kámošky. Vždy bys měla být opatrná na lidi okolo sebe. Ne každý, kdo říká: „Mně můžeš věřit," dokáže udržet tajemství, nezradí. O tom ses sama přesvědčila.

Jak najít tu pravou kamarádku?

Do začátku určitě postačí, když najdeš někoho, s kým budeš mít něco společného, o čem byste si povídaly, nebo koníček, který byste mohly společnými silami rozvíjet. Ráda maluješ, tvoříš, píšeš, skládáš básně. Zkus vymyslet něco, co bys ráda ukázala okolí a s čím by ti někdo mohl pomoci. Například výstavku výrobků, obrázků. Jsem si jistá, že by se našel někdo, kdo nápad uvítá a podpoří tě. Tvůj nápad by mohl být podpořen třeba třídní učitelkou, která by tobě a dalším pomohla uspořádat výstavu pro školu. V první řadě to chce nápad. Měla bys vymyslet téma, které zpracuješ. Dopředu si rozmyslet, co chceš lidem říct. Ráda píšeš, takže si sedni a zamysli se. Co třeba uspořádat akci, která by umožnila dětem vyjádřit, co cítí pomocí malování? Ne každý dovede říci, jak se cítí, někdo si prostě vezme papír, pastelky, voskovky, vodové barvy, tempery a maluje. Když by každý zúčastěný dokázal nakreslit, namalovat nějaký pocit - smutek, starost, radost, zoufalství apod. jistě by to bylo skvělé. Samozřejmě bys malovala také, autorčino dílo nesmí chybět. Být tebou, vytvořím pravidla akce - například: obrázky budou abstraktní za použití temper. Datum, do kdy by to mělo být hotové. Počet obrázků od jednotlivce, stanoven počet těch, které se dostanou až na výstavu... Pohraj si s nápadem, vymysli zajímavý text, kterým oslovíš buď spolužáky nebo, přes veřejnou nástěnku, školu. Svůj nápad zkonzultuj s třídní učitelkou, pomůže ti s realizací. Bude se o tobě vědět a uvidíš, že objevíš zajímavé lidi se stejným zájmem, možná právě tam bude ta tvá kamarádka, na kterou čekáš.

Známky a maminka. Víš, nejsem zastáncem nějakých ultimát ohledně školy. Končí to přesně, jak popisuješ, cítíš, že na to nemáš a místo toho, abys na sobě začala pracovat, ztrácíš naději, jsi smutná. Bohužel nemohu tvou maminku ovlivnit. V zásadě to nemyslí špatně. Jako každý rodič by byla ráda, kdybys měla ty nejlepší výsledky, ale neuvědomuje si, že na to opravdu nemusíš mít. Každý rodič by měl mít na paměti, že na druhém stupni se výuka značně liší, a že pro žáky není snadné se s takovou změnou sžít ihned, což se může odrazit právě na známkách. Jedničky jsou krásné, ale dvojky také. Maminka by měla vidět, že se na vyučování připravuješ. Neboj se a choď za ní, ať tě přezkouší. I když poté dostaneš za dva, důležité je, že se tomu věnuješ. Snaha se cení. Pokud ti přípravy na vyučování pomůžou k jedničkám, jedině dobře, pokud k dvojkám, též skvělé. Dokonce ani trojka není známkou hroznou, ale dobrou, v tom pravém slova smyslu.

Řekni mamince, jak se cítíš. Zkus ji říci, že i tobě záleží na tvých výsledcích. Požádej ji o pomoc. Možná pak při společném učení uvidí, jak si stojíš, kde máš mezery, na co vlastně máš.

Přeji ti hodně úspěchů a krásné pohodové vánoce.

Autor: Monika Štolfová

26.12. 2006

Komentáře k článku

Nový komentářa29. 1. 2013 17.14

a

KidsLand.cz ©2017, loga
Pravidla používání webu

WEBDESIGN BY HAZMI

Mobilní zobrazení.
Doporučujeme