Načítám :-)

Výchozí vzhled

Černá a bílá zatím jen pokus, pokud se ti líbí, napiš.

10:40 Host čte článek Problémem bude věk
10:40 Host čte článek Lidová vesnička
10:40 Host čte článek Táta má novou rodinu
10:40 Host čte článek Bolavá ňadra
10:40 Host čte článek Masopustní koblihy
10:39 Host čte článek Založila jsem taneční skupinu
10:39 Host čte článek O veverce Jiřince
10:39 Host čte článek Brazilská depilace
10:39 Host čte článek Jsme tady

Jak se odpoutat?

Pěkný večer přeji:) jako už po několikáté obracím se a vás spíše s potřebou vylít si srdce, než žádostí o prosbu a znovu doufám v nějakou odezvu :)

Můj problém spočívá v problematice přátelství. Přátelství, které už téměř dva roky neexistuje. S tou dívkou jsme se znaly od malička, věděly jsme o sobě snad úplně vše a až na občasné hádky jsme byly téměř nerozlučné. Jenže hádek s narůstajícím věkem přibývalo, většinou to měla na svědomí její přehnaná potřeba všemu velet nebo naopak moje naprostá oddanost jí, která mi byla často vyčítána maminkou. Teprve až teď s odstupem vidím, jak se mnou zametala a já se bez nejmenšího protestu nechala. Ještě více se to zkomplikovalo, když se mi do ní povedlo se zamilovat. Věděla o mé orientaci, avšak o lásce k ní ne a já byla moc ustrašená na to, abych se jí vyznala. Možná kdybych to udělala, naše přátelství by skončilo ještě dřív. Po jisté době ty city vůči ní citelně ochladly a já se radovala, že zase bude vše v pořádku, jenže - ouha, po delším odloučení od ní jsem už nechtěla skákat jak ona pískala, měla jsem před přijímačkami na moji vysněnou školu a přípravy na talentovky mě obíraly o čas, což ona nedokázala pochopit. Po naprosto nevydařeném Silvestru, který jsme spolu strávily a celkem ostré výměně názorů ve formě esemesek padlo konečné slovo: "Možná bychom to měly skončit." a taky jsme skončily. Už to budou dva roky, během kterých jsme se ještě jednou znovu porafaly přes mobil a od té doby se více méně ignorujeme, když na sebe omylem narazíme, možná počastujeme nehezkými pohledy a jdeme dál. Problém spočívá v tom, že ačkoli jsem si zprvu říkala, že je to vlastně dobře a že už konečně vím, co je to za člověka, ve finále mi chybí. Znala jsem ji moc dlouho na to, abych ze dne na den zapomněla a stesk po ní si vysvětluji zbytkovými city chovanými k ní, snažím se přes to přenést. Ale i tak jsem letošní Silvestr skončila v slzách, protože před rokem jsme se válely ve sněhu spolu a kdykoli ji zahlédnu nebi jenom zaslechnu, moje srdce mi bolestně připomene naši společnou minulost. A teď už se konečně dostávám k prosbě o radu. Poraďte mi, prosím, jak se od ní mám odpoutat, jak se mám zbavit toho, co ve mně zanechala?

Předem děkuji za odpověď. N (16)


Milá Niky, je to skutečně příběh plný citů, emocí i vášně, a právě proto tě ona dívka k sobě stále poutá i přesto, jak ti posléze ublížila. Pravda je a věřím, že se nepletu, že ji v hloubi duše stále miluješ. Kdyby šlo "jen" o přátelství, už by jsi se pousnula o kousek dál, ale láska tyto hranice nezná. Zdá se mi z tvých slov, že jsi do ni stále zamilovaná, i když tě tyto city tolik zraňují.

kdyby byl lék, jak zapomenout na nešťastnou lásku, bylo by na světě o několik milionů šťastných lidí více. Žel láska je jako kouzelnice a není snadné se vymanit z jejich spárů. Ideální je vrhnout zcela do práce, školy, učení, učit se nové věci, jazyky, sportovat, věnovat se naplno rodině, přátelům, koníčkům, cestovat, objevovat nové věci, plně se zaměstnat a věřit, že už brzy potkáš někoho, kdo tě okouzlí a svojí přítomností ti pomůže na ni zapomenout. I když na ni v hlavě nezapomeneš nikdy, stačí, aby odešla z tvého srdce, což je zároveň to nejtěžší. Přeji ti, at už se tak stane brzy, dva roky, které se trápíš jsou dlouhá době. Snad už je čas jít v životě o kousek dál.

Autor: Hana Sedláčková

4.12. 2016

Komentáře k článku

Nový komentářTerka36215. 5. 2017 22.15

Ahoj, tvůj problém mě dost zaujal :-) O své orientaci jsem se dozvěděla nedávno a chtěla bych si o tom popovídat, jestli neva :-)

depkodní-autor-depkoidní-zpovědi23. 2. 2017 19.32

Na uměleckoprůmyslovou :D

Sarah1. 2. 2017 18.07

Promiň že jdu úplně mimo téma, ale kam jsi se hlásila na školu ? :-) Na konzervatoř ??

KidsLand.cz ©2017, loga
Pravidla používání webu

WEBDESIGN BY HAZMI

Mobilní zobrazení.
Doporučujeme