Načítám :-)

Výchozí vzhled

Černá a bílá zatím jen pokus, pokud se ti líbí, napiš.

10:39 Host čte článek Založila jsem taneční skupinu
10:39 Host čte článek O veverce Jiřince
10:39 Host čte článek Brazilská depilace
10:39 Host čte článek Jsme tady
10:39 Lukas741 je online
10:38 Host čte článek Hloupý vtip!
10:38 Host čte článek Zpívání o Africe

Táta má novou rodinu

Dobrý den, já vím, že můj problém není tak velký, ale prostě asi před osmi lety se mamka s tatkou rozvedli. Mě bylo šest a bratrovi jeden rok, odstěhovali jsme se z rodiného baráčku do Prahy tady jsem si už zvykla a ani za nic bych se nevrátila zpátky, ale to odbočuji. Dál to bylo tak, že si mamka našla přítele s jedním synem, který je stejně starý jako můj bratr. Suprově si rozumíme a možná je to i proto, že spolu nebydlíme a například já je oba vidím jednou dvakrát do měsíce, když je škola. O prázdninách spolu ale na dovolené jezdíme a jsou vždy nejlepší, ale s mým tatou je to horší. Sice bydlí na druhém konci republiky, ale každých čtrnáct dní jsem se viděli. Dřív byl úplně suprovej, ale před asi rokem a půl s našel přítelkyni, která má malou dceru. Je jí 5 let a nedávno si udělali dítě, do té doby jsem je měla ráda, ale ted mi prostě vzali tatku, prestěhovali se k němu atd.. ale to by mi taky až tolik nevadilo, protože tam pořád neměl nás, svoje děti takže jsem nemusela žárlit ale ted to proste nejde. Chtěla jsem mu poslat zprávu, jak to já a brácha cítíme, ale nakonec jsem se k tomu neodhodlala, prostě najednou mi ho bylo líto, ale strašně mě to rozčiluje vždy když tam přijedem, je to hrozný pořád mluví o tom dítěti já už to nezvládám a ta jeho přítelkyně ho úplně zmanipulovala, protože on už další dítě nechtěl. Mám mu poslat tu esemesku i když je celkem hrubá? A nejhorší je, že když mu to pošlu bodou na mě naštvaní všichni, tak jak jeho přítelkyně její rodiče i tatka co mám dělat poradte mi prosím. Jana

jana


Ahoj Jani, úplně na začátek - ne určitě nemáš tatínkovi posílat sms, která je hrubá! Jenom proto, že ty se ted nemůžeš vyrovnat se svými emocemi, nemáš právo jej urážet, ubližovat mu a být zlá.

Opravdu chápu, že je to těžké, že žárlíš na tátu i jeho novou rodinu, ale jsi dost velká na to, aby jsi brzy pochopila, že i táta má právo žít svůj život. Neopustil vás, i když se rodiče rozvedli staral se o vás, a co je nejdůležitější oba dva vás s bratrem miluje!! To maminka se s vámi odstěhovala a on se přesto k vám neotočil zády, vždy tu pro vás byl a je!

Píšeš, že tatínek žije na druhé straně republiky. Nežije s vámi v jednom bytě. Má plné právo po letech žít svůj život dál. Vždyt maminka si také našla nového přítele, partnera. Proč s někým nemůže žít tatínek? Říkáš, že je zmanipulovaný....ale to je pouze tvůj pohled. Do jejich vztahu nevidíš, to co je skutečně mezi nimi nevíš, a jak se zdá, i táta je novým dítětem nadšen. Dítě je vždy nový začátek, nová energie, to nejkrásnější v životě.

Chápu a rozmím tomu, že se zlobíš a cítíš se ohrožena ve své pozici tátovy holčičky, ale dej svým emocím čas. Jestli chceš s tátou něco řešit, neubližuj mu, ale řekni mu co cítíš, že se bojíš, abys jej neztratila, že žárlíš na miminko, na jeho život, že těžko neseš, že už tady pro vás nebude tolik co dřív. Táta tě miluje, pochopí tvé obavy, snad pro tebe bude mít vlídná slova, ale nepochopí zlobu a tvůj hněv. Dej jeho rodině šanci, vždyt je to i tvá rodina. Dej šanci novému sourozenci, nemusíš jej milovat hned, ale nechej čas plynout, věci se uklidní, sednou si. Neboj se o svých emocích promluvit klidně s mámou, s tátou, ale nebud zlá, jen proto, že je ted život pro tebe nesnadný.

Uvidíš, že tátu i když se možná něco změní, neztrácíš! Sama už dítě dlouhu nebudeš a uvidíš, jak důležité je i v dospělosti mít k sobě navzájem cestu otevřenou.

Autor: Hana Sedláčková

4.12. 2016

Komentáře k článku

Nový komentářRipper23. 12. 2016 18.43

Jani ty to máš úplně ale úplně stejne jako já. Můj táta s mamkou sou taky rozvedení,taťka si taky našel přítelkyni se kterou ma moji mladší sestru a na mě uz skoro kašle. Hlavní je ale to že ikdyz jsi naštvaná nezapomeň že to je porad tvůj táta. Navíc ber to pozitivně. Neříkej že jsi nikdy nechtela sestru ;). A mám pro tebe otazku. Je tvůj táta s tou přítelkyní ženatý? Protože jestli ano tak máš dalšího člena rodiny. Vím že je to pro tebe těžké se s tím vyrovnat ale neboj z vlastní zkušenosti vím že se na to dá zvyknout.

KidsLand.cz ©2017, loga
Pravidla používání webu

WEBDESIGN BY HAZMI

Mobilní zobrazení.
Doporučujeme