Načítám :-)

Výchozí vzhled

Černá a bílá zatím jen pokus, pokud se ti líbí, napiš.

9:29 Host čte článek Anime
9:29 Host čte článek Jak se odpoutat?
9:29 petruskaalenicka okomentoval článek
9:29 Host čte článek Za kvetoucí měsíčnicí
9:28 Host čte článek Je to beznadějné?
9:28 Host čte článek Lidová vesnička
9:27 Host čte článek Vlastní holící strojek
9:27 Host čte článek Temnoty

Silná alergie

Ahoj, chtěla bych se zeptat už asi od 7 let mám alergii na jablka (a na ořechy, hrušky, nektarinky, broskve, prach, pyl ..... no je toho hodně :)) A dotaz zní : je nějaký lék nebo prostě něco jak bych se té alergie mohla zbavit ? Pokud jo tak bych byla strašně ráda. Měla jsem jablka docela ráda. Někde jsem četla, že je mám hodně jíst a jinde zase po malých kouskách, že si na to tělo zvykne. Tak já nevím. Když si třeba jenom kousnu tak mi opuchnou rty, škrábe mě v krku a asi 5 minut mi je pak špatně.

Já moc děkuju a ahoj :)

PS.: Tahle poradna je strašně super ,protože když se třeba děti bojí zeptat tak je to mnohem lehčí napsat. Jste SUPER!! Klárka 12


Milá Klárko, je mi moc líto, že jsi tak silný alegrik. Já ale nejsem lékař a tak moje rada nebude zcela odborná. Tyto otázky by jsi měla položit (ty nebo tvoji rodiče) svému lékaři na alergologii, tak jistě pravidleně chodíš na kontroly. Pokud já vím, žádný lék na alergii neexistuje. Jsou pouze léky na zmírnění dopadů alergické reakce, ale to není totéž. Jediný účinný "lék" je všem alergenům se vyhýbat. Pokud ti konzumace jablek způsobuje otok rtů, škrábání v krku apod., je to reakce skutečně silná a tělo ti jasně dává najevo, že látky v jablku obsažené nechce a nesnese. Proto je nejez ani po malých dávkách. Ne tělo si nezvykne. Je možné, že se ještě tvůj organismus a citlivost na alergeny změní v době puberty, ale na to by ti rovněž přesněji odpověděl tvůj ošetřující lékař.

Autor: Hana Sedláčková

12.3. 2017

Komentáře k článku

Nový komentářKidsLand.cz ©2017, loga
Pravidla používání webu

WEBDESIGN BY HAZMI

Mobilní zobrazení.
Doporučujeme