Načítám :-)

Výchozí vzhled

Černá a bílá zatím jen pokus, pokud se ti líbí, napiš.

0:07 Host čte článek O Píďalce
0:06 Host čte článek Čas adventní – čas zázraků
0:06 Host čte článek Nákup přes internet
0:06 Host čte článek Co možná nevíte o zvířatech
0:06 Host čte článek Pěvecký talent
0:06 Host čte článek Vítejte v iglú
0:06 Host čte článek Jak poznat pravého kamaráda?
0:06 Host čte článek Cukrovka
0:06 Host čte článek Nevydařená pusa

Filmový plakát a prezident

V Karlových Varech to „žije“ !!! Filmový festival je v plném proudu a setkat se známými osobnostmi,  není problém ani pro návštěvníka města,  snad i z nejzapadlejší vesnice, natož pro obyvatele lázeňského města, který je už opravdu na taková setkání  zvyklý.


Poroto,  když se v sobotu 30. června 2012 konala vernisáž hned tří významných výstav slavných autorů v Galerii umění, nebylo moc velkým překvapením, že mezi návštěvníky byla osobnost nad jiné vzácná – prezident České republiky Václav Klaus, který si nenechal ujít příležitost, podívat se na tvorbu významných autorů exponátů na výstavě a popovídat si s jejich autory.

Výstava je nazvána  Slavnosti plakátů jejíž části je autorem Zdeněk Ziegler  ( 1932 ) a je zaměřena na co jiného ve Festivalovém městě – filmový plakát. Druhou část výstavy obsahuje životní tvorba malíře  Jiřího Slívy  ( 1947 ) známí svým kresleným humorem v řadě novin a časopisů  ( Mladá Fronta, Mladý svět, New York Times … ). Jeho tvorba má však větší „záběr“. Píše písňové texty, absurdní verše, říkanky pro děti , aforismy. Tato část výstavy se nazývá  Chaplin etc. . Třetí významnou částí výstavy s pohledem do historie filmu, je tvorba  Jiřího Trnky ( 1912 – 1969 ) vystavovaná pod názvem Ve službách imaginace, jako připomenutí 100. výročí narození tohoto průkopníka českého animovaného filmu. Na výstavě návštěvníci mohli shlédnout loutky z filmů :  Arie prerie ( 1949 ), Špalíček ( 1947 ), Bajaja ( 1950 ), Staré pověsti české ( 1953 ), Sen noci svatojánské ( 1959 ), Kybernetická babička ( 1962 ).

Vernisáž výstavy hudebně doprovodilo trio Ladislava Gerendáše místního rodáka – hudebníka a filmového herce. V úvodním slově se rozhovořila umělecká ředitelka karlovarského festivalu  Eva Zaoralová, kdy vyzvedla přínos umělců,  jejichž díla jsou vystavována pro kulturního dění v našem státě.

Pán prezident, který si výstavu prohlédl, v doprovodu ředitele galerie a vystavujících autorů, ocenil nápaditost koncepce vystavovaných  exponátů. Celá výstava v Galérii umění v Karlových Varech, potrvá od 30.6. do 26.8. 2012 a neměla by uniknout vaší pozornosti.

Autor: Jiří  M i k a

 

5.7. 2012

Komentáře k článku

Nový komentářKidsLand.cz ©2017, loga
Pravidla používání webu

WEBDESIGN BY HAZMI

Mobilní zobrazení.
Doporučujeme