Načítám :-)

Výchozí vzhled

Černá a bílá zatím jen pokus, pokud se ti líbí, napiš.

22:27 Host čte článek Festival symbolů
22:26 Host čte článek Talent Awards 2014
22:26 Host čte článek Ach ta tréma
22:26 Host čte článek Téma týdne „Kamarádi“
22:26 Host čte článek Filmový plakát a prezident
22:26 Host čte článek Tajemná Teta Kateřina
22:26 Host čte článek Kámoška si našla kluka
22:25 Host čte článek Posvátná zvířata - žáby

Co možná nevíte o zvířatech

velrybaZačneme modrou velrybou neboli plejtvákem obrovským. Ta je totiž vůbec největší zvíře na Zemi. Její hlava je veliká jako autobus a jazyk má dlouhý jako slon.


Když mluvíme o slonech, tak ti jsou zase největší suchozemská zvířata na světě. Přestože jsou modré velryby mnohem větší než sloni, modré velryby slony rozhodně slon a myšnejedí. Živí se hlavně planktonem. To jsou zase malinké organismy, menší než ořechy, vznášející se ve vodách oceánů. Mimochodem, věříte tomu, že se sloni bojí myší? Nebojí. Myš je pro slona tak malinká, že si jí sloni ani nevšímají. Nejspíš chobotnatí obři nemají o existenci myšek ani tušení.

papouščí ryba ve spacákuA to, že ryby mezi sebou mluví, to jste taky určitě nevěděli. Některé vydávají zvláštní zvuky z hrdla, jiné zase cvakají zuby, aby si sdělili nejnovější klepy. Například velrybí zpěv je nejsilnějším zvířecím zvukem. A ještě na jednu rybu něco prozradím. Papouščí ryba vypouští z pusy sliz a vytváří si z něj kolem těla jakýsi spací pytel, aby ji během spánku nikdo nerušil.

A teď pozor. Slyšeli jste někdy o želví nemoci? Ta hrozí každému, komu se ráno želvanechce vstávat z postele. Když máma zavolá, že je čas vstát, mnozí raději zastrčí hlavu pod peřinu jako želva do krunýře. Za chvíli vás začne pobolívat hlava a želví nemoc je tu! Nesmějte se, nedělám si vůbec žádnou legraci. Pod peřinou je moc špatný a vydýchaný vzduch plný výparů z našeho těla a dýchání takového vzduchu nám způsobuje pozdější bolest hlavy.

A nakonec víte, co jedí žáby? Žáby jsou masožravci a sežerou cokoliv, na co si žábatroufnou. Hmyz, červy a dokonce i jiné žáby. Nejmenší žába měří asi jen 1 cm a žije v Brazílii. Zato největší skokan obrovský žije v Kamerunu a je veliký až 40 cm.

Tak co říkáte? Se zvířátky nuda rozhodně není. Některé jejich zvyky se nám lidem zdají určitě legrační, ale zřejmě je to i naopak. Vaše kočka také nechápe, proč místo vzrušujícího chytání myší koukáme raději do počítače nebo na televizi...

Zdroj obrázků: murals4u.com, scubadive.gr, briansmithradio.com, cemc.uwaterloo.ca,forum.doctissimo.fr

12.11. 2007

Komentáře k článku

Nový komentářZoubek28. 3. 2015 21.40

:)

Bloom1234. 11. 2012 14.01

vo wo wokerhjg fhgvfjhgvnfh vbhg rbntg fhnedjfhndjkfebhjdg bjhfgbfh gfbhfbvfb cnfbcfvnb vhcgbvhnvbfgnvbnbfjvg bfhvnvbn : Todle píšu, když na to nemám co říct. Učila jsem se dlouho, naučit se to psaměti, s těma mezerana, a teť už to umím strašně rychle!

KidsLand.cz ©2017, loga
Pravidla používání webu

WEBDESIGN BY HAZMI

Mobilní zobrazení.
Doporučujeme